تبلیغات
برای ظهـور... - نقد فیلم ارباب حلقه ها
 
                                                        
درباره ما


سردبیران پژوهش ها : محمد بصیرزاده و وحید غفوری
نشان ما
نظرسنجی
شما چه مطالبی را بیشتر می پسندید؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مهدویت امام زمان (عج)

الهم عجل ولیک الفرج

درباره ارباب حلقه ها گفتنی بسیار زیاد است. چند تكه كوچك از بررسی هایی كه دیگران كرده اند می آورم تا ان شاء الله در آینده نقد جامع و همه جانبه ای بر این فیلم بنگارم.   ابتدا نقد خبرگزاری مهر را می اورم كه واقعا خواندنی است:

ارباب حلقه ها و پایان تاریخ به روایت مسیحیت صهیونیستی

خبرگزاری مهر،گروه فرهنگ و هنر: ارباب حلقه ها رمان سه جلدی جی . آر. آر. تالکین که در دهه شصت نوشته شده است در حال و هوای تبلیغات پایان دوران(آخرالزمان)، در سال 2000 از بایگانی کتابخانه اکسفورد بیرون کشیده شد و بر اساس آن، سه فیلم ساخته شد. قسمت سوم "ارباب حلقه ها (بازگشت پادشاه) به کارگردانی پیتر جسکون و بازیگری الیجا وود، ویگومورتنسن، کریستوفرلی و... محصول 2003 نیوزیلند می باشد. روایت ها به طور موازی از یک مبدا شروع می شود و متوازن پیش می رود.  مرکزیت فیلم ، پایتخت گوندور است که در محاصره نیروی سیاهی ( سارون ) قرار گرفته است. کندالف ( کاهن و ضامن صلح و نور ) با تلاش زیاد سعی می کند به ارتش شکست خورده گوندور نیروی تازه ای ببخشد.او در این راه از کمک پادشاه ( روهان ) که جنگاورانش را برای شکست در بزرگترین نبرد تاریخ گوندور گسیل می دارد نیز برخوردار است....

ارباب حلقه ها و پایان تاریخ به روایت مسیحیت صهیونیستی

خبرگزاری مهر،گروه فرهنگ و هنر: ارباب حلقه ها رمان سه جلدی جی . آر. آر. تالکین که در دهه شصت نوشته شده است در حال و هوای تبلیغات پایان دوران(آخرالزمان)، در سال 2000 از بایگانی کتابخانه اکسفورد بیرون کشیده شد و بر اساس آن، سه فیلم ساخته شد. قسمت سوم "ارباب حلقه ها (بازگشت پادشاه) به کارگردانی پیتر جسکون و بازیگری الیجا وود، ویگومورتنسن، کریستوفرلی و... محصول 2003 نیوزیلند می باشد. روایت ها به طور موازی از یک مبدا شروع می شود و متوازن پیش می رود.  مرکزیت فیلم ، پایتخت گوندور است که در محاصره نیروی سیاهی ( سارون ) قرار گرفته است. کندالف ( کاهن و ضامن صلح و نور ) با تلاش زیاد سعی می کند به ارتش شکست خورده گوندور نیروی تازه ای ببخشد.او در این راه از کمک پادشاه ( روهان ) که جنگاورانش را برای شکست در بزرگترین نبرد تاریخ گوندور گسیل می دارد نیز برخوردار است.

 بدست گرفتن شمشیر شکسته نجات بخش که ترمیم یافته است " آراگون" را در مرکز توجهات قرار می دهد تا بعد از نبردها و همچنین انداختن حلقه انگشتری ( مظهر قدرت) در آتش مذاب توسط " فرودو" به نام پادشاهی بی پایان تاجگذاری کند و صلح ابدی را بر کره زمین حاکم گرداند. در زمانی که فرودو موفق می شود عامل تباهی زورمندی را نابود کند - عاملی که می تواند از انگشتی به انگشت کس دیگری فرو رود و جهان را با هوس های فردی غرق در سیاهی کند- آراگون تاجگذاری  می کند و آغاز حکومت او صلح را به ارمغان می آورد . اقوام شرکت کننده در جنگ بزرگ به وطن شان مراجعه می کنند و گندالف ( کاهن) غایب می شود.

 از دهه هفتاد سینمای هالیوود ساختن فیلم هایی که " آخرین جنگ سرنوشت ساز بشریت " یا همان " آرماگدون " ARMAGEDON  را در بر بگیرد در دستور کار تولید های خود قرار داده است. "ارباب حلقه ها : بازگشت پادشاه" در ادامه  زنجیره تولید فیلم های " آخر زمانی " است .

به گزارش "مهر" هنگامی که در اوایل دهه هشتاد " کارتر" به تمامی نیازهای صهیونیست ها پاسخ در خور انتظارشان را نداد لابی صهونیستی " ایپک " آمریکا او را به نفع رونالد ریگان از هواداران مسیحیان صهیونیست در انتخابات شکست دادند. همزمان لشکر کشی رژیم صهیونیستی  به لبنان شروع شد و فرآیند  سلسله جنایت های صهیونیست ها را ابعادی دیگر بخشید . در لبنان دهه هشتاد تجسم عینی مسیحیان صهیونیست ( فالانژیست ها) به قدرت رسیدند و از خود تاریخی ننگین بر جای گذاشتند. همین روند تعویض ریاست جمهوری در آمریکا بامحاکمه و خلع ید " بیل کلینتون" بوسیله ایپک تکرار شد و مسیحیان صهیونیست آمریکا با دار و دسته بوش جنگ خاورمیانه را با اشغال افغانستان و عراق شروع کردند. مسیحیان  صهیونیست  که تحت تاثیر عقاید مذهبی خود، تفسیری مذهبی از جنگ درخاورمیانه ارایه می دهند، جنگ عراق را پیش زمینه حوادث قبل از ظهور مسیح می نامند. این گروه که بوش  و کابینه اش از معتقدین به آن هستند با مطالعه جزء به جزء کتاب مقدس ( عهد قدیم وجدید ) و با تکیه بر عصمت حرفی آن ، وقایع آینده را پیش گویی و تفسیرمی کنند. همین عقیده ویژه است که این گروه را از دیگراندیشمندان مسیحی متمایز می سازد.

پایه اعتقاد نوین این مکتب در قرن نوزدهم و تحت تاثیر نگرش ویژه به کتاب مقدس ( عهده قدیم و جدید ) شکل گرفت. براساس اعتقادات آنها ،تاریخ بشریت به هفت عصر (دوره ) تقسیم می شود. به گفته آنان در حال حاضر جهان درحال پشت سر گذاشتن دوره ششم حیات تاریخی خود و آماده شدن برای ورود به عصر هفتم که همان ظهور مسیح است می باشد.

بر اساس پیش گویی های آنان در عصری که ما زندگی می کنیم ، فجایع بی سابقه و حوادث بسیاری اتفاق می افتد که در نهایت به آخرین جنگ سرنوشت ساز یا همان آرما گدون منتهی می شود. در این جنگ مسیح دشمنان خود را از بین برده و سلطنت هزار ساله خود را برپا می کند . به همین  دلیل به پیروان این عقیده  " هزاره گرا" گفته می شود . اکثر طرفداران این مکتب که بالغ بر 12 میلیون نفر هستند  در آمریکا مستقر می باشند . عده ای از آنها کرسی های کنگره و پست های مختلف سطوح گوناگون را در دولت کنونی آمریکا در اختیار دارند.

مسیحیان صهیونیست عقیده دارند که براساس پیش گویی ها اشغال عراق پیش زمینه وقایع قبل از ظهور مسیح بدست آنان اعتقاد راسخی به پیش گویی های مطرح شده در کتاب " مکاشفات یوحنا" ( عهد جدید ) دارند. علیرغم متن بسیار مبهم و نمادین این پیش گویی ها در کتاب مقدس ، فصل های مربوط به عراق روشن تر آمده است. در کتاب مقدس عراق بانام " بابل" معرفی شده است. با وجود اینکه در طول تاریخ ، عراق بارها مورد هجوم بیگانگان غربی قرار گرفته است ، مسیحیان صهیونیست عقیده دارند که تصرف عراق توسط آمریکا با ظهور مجدد مسیح مرتبط است و طرح تقسیم عراق به سه ناحیه ، احتمالا با عبارت " و شهر بزرگ به سه قسم منقسم گشت..." منطبق است . این گروه لشگری از کشیشان صهیونیست را به عراق فرستاده اند تا مردم عراق را متقاعد کنند تصرف کشورشان ، امر محتوم الهی بوده است و در پیش گویی های کتاب مقدس به صراحت به آن اشاره شده و آنها باید آن را بپذیرند.

 در فیلم " ارباب حلقه ها : بازگشت پادشاه" 8 دقیقه بعد از آغاز فیلم " پپین" با نگاه کردن به " گوی آتشین" که گندالف آن را به پارچه می پیچید تا چشمی به آن نیفتد، آینده را می بیند و از تصرف شهر در آینده مطلع می شود و آن را به گندالف  بازگو می کند. این رازی است که گندالف از مدت ها قبل بر وقع آن آگاه است . همان رازی که مسحیان صهیونیست سعی در ترویجش دارند. در این فیلم "گندالف" قدرت اساطیری بینش الهام یافته دارد و کسی است که باید زیر نظرش حلقه به مذاب انداخته شود و پادشاهی اراگون اعاده شود ، موجودی نمایانده می شود که از ازل تا ابد جهان را آگاه است و تولد و نوجوانی و جوانی نداشته  همیشه سپید موی  دانا و توانا بوده است و در آخر فیلم هم همچون ناظری بی طرف از چشم ها پنهان می شود . این ویژگی ها سخن او را برای مخاطب  اثر گذار و ماندگار می کند .

 در این میان بر اساس عقاید مسیحیان صهیونیست بسیاری از متون کتاب مقدس و ازجمله سرود مذهبی " خرقیال نبی " که در عهد عتقیق آمده است به لزوم تجمع یهودیان در فلسطین و تشکیل حکومت یهودی اشاره می کند.  آن ها عقیده دارند که یهودیان باید به سوی فلسطین مهاجرت کنند تا نقش خود را در وقایع ظهور مسیح ایفا نمایند . ابزار سینما می تواند در قالب طرح یک درام  زمینه ساز قبول این حرکت جمعی د دهه های آتی باشد .

 به گزارش "مهر" جماعت مسیحیان صهیونیست شامل ده ها انجمن است که مهمترین آن " سفارت مسیحیت" واقع دراورشلیم ، به شمار می آید. مسیحیان صهیونیست بر اساس مطالب کتاب " سفر پیدایش تورات " تلاش می کنند تاحکومت اسراییل را از نیل تا فرات گسترش دهند. تورات ، سفر پیدایش ، باب پانزدهم ، ردیف 18 : "در آن روز خداوند با ابراهم  عهده بست و گفت: این زمین را از نهر مصر تا به نهر اعظم ( یعنی فرات ) به نسل تو بخشیدم ." به همین علت است که مسیحیان صهیونیست پا به پای " ایپک " AipAc ؛ لابی یهودیان آمریکا با فرآیند صلح خاورمیانه به شدت مخالف اند و از دولت اسراییل می خواهند که سرزمینی های اشغالی را یکپارچه سازد.

مسیحیان صهیونیست  همچنین به دلیل اعتقاد خود مبنی بر ساخت معبد سلیمان واینکه معبد سلیمان در زیرمسجد الاقصی واقع است سعی در تخریب مسجد الاقصی دارند. براساس اعتقاد آنان ، مسیح پس از ظهور در معبد سلیمان نماز می گذارد، پس مسیحیان باید تا زمان ظهور مسیح مراسم عبادی و قربانی کردن خود را مطابق شریعت موسی در معبد سلیمان تمرین کنند.

 آنان جنگ با مسلمانان را حتمی می دانند و صلح را قبل از ظهور مجدد مسیح امکان ناپذیر ارزیابی می کنند. " یت  رابرتسون" کشیش مسیحی صهیونیست عقیده دارد: " وضعیت جهان ، نباید به سوی صلح و بهبود حرکت کند، جهان را باید به سمت بدترین شرایط ممکن سوق داد. مسیحییان باید بیاموزند که چگونه موجب تاخیر ظهور مسیح نشوند. بنابراین حتی مسیحیان نباید نگران آسیب های  زیست میحطی باشند، زیرا براساس پیش گویی ها، این امر مقدمه ظهور مسیح است ."

کشیش دیگر مسیحی صهیونیست " جیم رابرتسون " که یک کانال تلویزیونی نیز در اختیار دارد می گوید:  قبل از ظهور مسیح صلحی وجود ندارد و تا قبل از ظهور مسیح هر تلاشی برای صلح ، بی معنی و بر خلاف گفتار خداوند مسیح است " یکی دیگر از واعظان مسیحی صهیونیستی ،" استراسبورگ " که سرپرست یکی از سایت های اینترنتی  جمع آوری و بررسی و تطبیق وقایع پیش از ظهور را به عهده دارد می گوید: "من از واقعه یازدهم سپتامبر بسیار خوشنود شدم ومومنین به علت جو عمومی  حاکم به دروغ از وقوع این حادثه اظهار تاسف کردند. اما آنان از عمیق وجودشان ایمان دارند که این حادثه خواست آنان که همان ظهور مسیح است را محقق می سازد. "

جستجوی نشانه های تفکر صهیون در آثار سینمایی  شائبه درگیری  جستجوگران در میان توهم توطئه  را ایجاد می کند . این همان تصوری است که صاحبان رسانه و سرمایه گذاران تولید برنامه های تلویزیونی و فیلم های سینمایی با رویکرد مورد نظر  سعی در ترویج و گسترشش دارند. اما آنچه مسلم است سینما بویژه در هالیوود ابزار موثری  برای پیشبرد اهداف کلان سیاست مداران است . هنوز افزایش تولیدات ضد اسلامی را در اواخر دهه 70 و تداوم این تولیدات ا طی بیش از دو دهه فراموش نکرده ایم . فیلم های  پرمخاطبی که مسلمانان را تروریسم ، بی منطق ، غیر اجتماعی و خطرناک به تصویر می کشید . فیلم هایی که در حرکتی آرام  مردم دنیا را برای برداشتن گام بزرگ در خاومیانه آماده کرد . تا جایی که لشگرکشی بی منطق غرب به سرزمین محرومی چون افغانستان با کمترین واکنش جهانی روبرو شد ، حرکتی که در عراق تداوم پیدا کرد . مردم دنیا که بیش از 20 سال تنها از طریق رسانه های هدفمند و سینما با کشورهای اسلامی و مسلمانان آشنا شده بودند خیرخواهانه و انسان دوستانه قتل عام و ویرانی را در خاورمیانه به نظاره نشستند . همانطور که " گراهام فرانکلین" در مورد نیروهای  اعزام شده به عراق گفته است : " آنها به عراق رفته اند تا به عنوان یک مسیحی عشق و علاقه خود رابه مردم نشان دهند و آنها این کار را  با نام مسیح انجام می دهند ".

 تا قبل از حرکت نظامی آمریکا و حمایت غرب سخن گفتن از ایجاد فضای ضد اسلامی در فیلم های آمریکایی نیز توهم توطئه تلقی می شد ، گذشت  زمان نشان داد که  قتل عام ، ویرانی و مرگ توهم توطئه نیست ، اما کار سینما در عرصه سیاست های کلان  ایجاد توهم خیرخواهانه است . 

امروز نیز به نظاره نشسته ایم که چگونه تاریخ گذشته توسط سینما ، این رسانه ماندگار در ناخودآگاه انسان تحریف می شود و چگونه آینده تاریخ  زمینه سازی می شود . آیا مخاطب امروز سینما با مخاطب دیروز تفاوت دارد ؟ آیا می توان گفت فیلم های تجاری و جذاب دیگر بستر مناسبی برای تبلیغ پنهان نیست ؟ آیا سینما بر محور هالیوود با ساختن فیلم سینمایی ، انیمیشن و مستند  آتش  تهیه ، توپخانه هیچ حرکت جهانی دیگری  را تامین نمی کند ؟ آیا فیلم  پیتر جکسون جزیی از برنامه های تخیل پردازانه واعظان مسیحی صهیونیست نیست ؟  آیا می توان به سخن کوته اندیشان بسنده کرد ، دست از "توهم توطئه " برداشت ، سرخویش گرفت و راه خود رفت ؟ اما به عنوان دومین نقد،این نقد را از وبلاگ آرماگدون می آورم گرچه آن را بسیار ناقص و غیر مکفی میدانم و معتقدم که برای چنین اثر عظیمی باید بیش از پنجه صفحه نقد و تحلیل نوشت...  به این امید که نقدهایی این چنین هر روز قوی تر از دیروز شوند: (متاسفانه پس از چندی عكس های همراه نقد از بین رفت!)

 نبردآخرالزمان واربا ب حلقه ها

کمتر کسی است که فیلم ارباب حلقه ها را ندیده باشد. فیلمی جذاب، با جلوه های ویژه کم نظیر و زیبا، به همراه بازیگر سرشناس و پرطرفدار ویا به قولی سوپراستار و به طور کلی فیلمی پرخرخ. فیلمی که همچون نمونه های مشابه خود با هزینه های بسیاز زیاد هدفی خواص را دنبال میکند.
 فیلمی که نبرد آخرالزمان را در دنیایی خیالی  بین نیروهای خیر و شر نشان میدهد. فیلمی که در آن حلقه نمادی از سرزمین بیت المقدس است که از گذشته های دور مسلمانان و صهیونیستها بر سر حاکمیت آن در جنگ و ستیز بوده اند. و نیروهای خیر بر آن شده اند تا با از بین بردن این حلقه (تخریب مسجدالاقصی) به عمر نیروهای اهریمنی پایان دهند.در این فیلم نیز همچون نمونه های دیگر شیطنتهای عمدی و نه سهوی برای تشبیه نیروهای اهریمنی به مسلمانان و منجیان دنیا به صهیونیستها در نبرد آخرالزمان صورت گرفته است. به عنوان مثال در این فیلم  نیز همانند نمونه های مشابه، جنگجویان سپاه خیر و الهی از نظر ظاهری شبیه جنگویان صلیبی می باشند.

و یا سارومان، جادوگر تاریکی و یکی از نیروهای اهریمن از نظر ظاهری شبیه به شهید شیخ احمد یاسین ، رهبرمعنوی جنبش حماس میباشد.

شیخ احمد یاسین - سارومان

ویا اینکه گراندالف ، جادوگر سپید و یکی از قهرمانان فیلم در صحنه های از فیلم از کلاه کوچک مخصوص یهودیان(عرقچین سفید یا کیپا) استفاده میکند.و یا دصحنه ای دیگر از فیلم برای منفور نشان دادن عملیات شهادت طلبانه، یکی از نیروهای اهریمنی با انجام عملیات انتحاری دروازه شهر را با باروت منفجر میکند.و نمونه های بسیار دیگر.

نیروهای اهریمنی

واما حرف آخر: به طور حتم اگر دربطن این فیلم کمی بیشتر دقت کنیم نمونه های بسیاری از این شکل پیدا خواهیم کرد. و این وظیفه من وشماست تا امثال این توطئه ها را با اطلاع رسانی دقیق به دیگران خنثی کنیم.ما را ازنظرات خو بی نصیب نگذارید.یا علی مدد.تک تیرانداز.  

اطلاعات کلی درباره سه‌گانه ارباب حلقه‌های پیتر جکسون! 

                                                                     

کارگردان : Peter Jackson

نویسندگان:  Peter Jackson, Frances Walsh, Philippa Boyen Stephen Sinclair,

بازیگران:Elijah Wood, Sir Ian McKellen, Sean Astin, Billy Boyd, Orlando Bloom, Kevin Conway, Brad Dourif              رده سنی هر سه فیلم PG-13 تعیین شده است. 

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring    ارباب حلقه‌ها۱: یاران حلقه

تاریخ انتشار : 19 دسامبر 2001     مدت 178 دقیقه       خلاصه فیلم :

بیلبو بگینز در شب جشن تولد خویش تصمیم به ترک دهکده هابیت‌ها در شایر می‌گیرد و به خاطر قولی که به دوست جادوگرش گندالف داده‌است، حلقه‌ای جادویی را که سال‌ها پیش در سفری دیگر پیدا کرده‌بود، برای برادرزاده‌اش فرودو به جای می‌گذارد. گندالف پس از مدتی دوباره به شایر بر می‌گردد و در دیداری با فرودو پس از اطمینان از آنچه که به خاطرش بازگشته بود، رازی بزرگ را با او در میان می‌گذارد. حلقه‌ای که بیلبو برای او به یادگار گذاشته متعلق به سائورن، ارباب تاریکی است. فرودو به همراه سه هابیت دیگر به نام‌های سام، پی‌پین و مری به دستور گندالف راهی ریوندل، محل سکونت الف‌ها می شوند و در راه خود با فردی به نام استرایدر آشنا و همسفر می‌شوند. در ریوندل شورایی برای تصمیم‌گیری در مورد حلقه تشکیل می‌شود و در نهایت گروهی 9 نفره شامل چهار هابیت به همراه لگولاس الف، گیملی دورف، استرایدر (یا همان آراگورن) و انسانی دیگر به نام بورومیر و گندالف جادوگر برای نابودی حلقه، سفری پر‌خطر را به سوی سرزمین موردور آعاز می‌کنند.

      The Lord of the Rings: The Two Towers      ارباب حلقه‌ها۲: دو برج

تاریخ انتشار : 18 دسامبر ‏2002‏       مدت 179 دقیقه

خلاصه فیلم: فرودود و سام پس از جدا افتادن از سایرین مسیر خود را به سوی موردور ادامه می‌دهند تا حلقه را نابود کنند. آراگورن، لگولاس و گیملی برای آزاد کردن پی‌پین و مری که اسیر شده‌اند راه خود را ادامه می‌دهند و در این میان با واقعیتی عجیب روبه‌رو می شوند؛ گندالف زنده است. از طرف دیگر مری و پیپ‌ین که از چنگ نیروهای یوروک-های گریخته‌اند با موجوداتی به نام انت‌ها آشنا می‌شوند که به قول خودشان چوپان درختان هستند. با کوشش مری و پی‌پین آن‌ها علیه سارومان وارد عمل می‌شوند و آیزنگارد را مورد هجوم قرار می‌دهند. گندالف و سه همراهش به سوی روهان حرکت کرده‌اند تا از پادشاه آنان برای مبارزه علیه سائورون کمک بخواهند. در این زمان سایه تاریکی بر Middle-earth افزایش می یابد و ارتش Dark Lord به سمت گوندور می تازند.

 The Lord of the Rings :The Return of the King     ارباب حلقه‌ها۳: بازگشت پادشاه

تاریخ انتشار: 17 دسامبر 2003  مدت 201 دقیقه    

 خلاصه فیلم:  فرودو و سام به کمک گالوم به سرزمین تاریکی (موردور) نزدیک می‌شوند تا حلقه را در آنجا به درون آتش کوه هلاکت انداخته و نابود سازند. آن‌ها در مسیرشان با عنکبوت غول آسا و مرگباری به اسم شالوب مواجه می‌شوند که بایستی با آن مبارزه کنند. از سوی دیگر یاران گندالف جادوگر متشکل از آراگورن، لگولاس و گیملی و دوستان هابیت خود مری و پی پین، در آستانه نبرد نهایی و بزرگ با افراد سائورون با هم متحد می‌شوند. آراگون در تلاش است تا به عنوان وارث تاج و تخت ایزیلدور اعلام موجودیت کند. قوای سائورون برای از بین بردن نژاد انسان‌ها پایتخت گوندور را محاصره کرده‌اند. گندالف نیز در تلاش است تا به ارتش شکست‌خورده گوندور نیروی تازه‌ای ببخشد و برای این کار از کمک پادشاه روهان که جنگاورانش را برای شرکت در این نبرد عظیم فرستاده نیز بهره‌مند است. اینجا پایان یک دوران از زندگی دنیا است.


نوع مطلب : اخر الزمان، صهیونیسم، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 1398/05/12 17:06
Hello, I think your website might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog site in Safari, it looks fine but when opening in Internet
Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you
a quick heads up! Other then that, fantastic blog!
سه شنبه 1398/05/8 23:18

Kudos, Fantastic information!
buy viagra now canadian rxlist online canadian pharmacies canadian rx canada pharmacies online prescriptions canadian medications, liraglutide canada vagra canada online pharmacies canadian pharmaceuticals for usa sales northwestpharmacy
یکشنبه 1398/05/6 14:43
Index Search Villas and lofts to rent, search by region, find in a few minutes a villa to book by city, various
شنبه 1398/05/5 19:16
naturally like your web site however you need to test the sppelling on several
of your posts. A number of them are rife with spelling priblems and I to find it very troublesome tto
inform tthe truth on the other hand I will certyainly come
again again.
پنجشنبه 1398/05/3 07:57
"We've got to build to a new crescendo, cheri," he said.
"And we can have an ending that is to be as none before."

His smile was decadent, his eyes were stuffed with
lust, and the soft skin of his hard cock against my sex was having its intended effect.
I'd been feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide between my
sensitive lips. I felt the of his cock push agonizingly at the doorway of my pussy, and I wanted him to thrust
into me hard. Instead he pulled back and slid his hardness back up to my clit.


I became aching to possess him inside, and I possibly could tell that his really need to push that wonderful hard cock
inside me was growing. His moans grew to enhance mine, and I knew the experience
of my wet pussy lips to the head of his cock was getting a lot of for both of
us.

"Let the finale begin," he was quoted saying, and
the man slid the top of his cock inside me.Both of us gasped as they held his cock there to get
a moment. I contracted my pussy to tug him further inside, and he threw his return on the sensation. Inch
by excruciating inch he pushed his cock inside me, with each time I squeezed my pussy around him.
His cock felt wonderful simply because it filled me,
but I need to everything inside me. I rolled to the side and rested my leg against his shoulder, and that he plunged his cock completely in.
پنجشنبه 1398/04/6 16:54
Sexy2call Quick search to get up to date results Choose a
massage escort girl, discrete apartment or any perfect and indulgent
recreation. Searching for escort girls? Discrete apartments?
Come up with a quick search by region of Israel.
دوشنبه 1398/04/3 15:11
"We've got to build to another crescendo, cheri," he said. "Therefore we should have an ending that'll be as none before."

His smile was decadent, his eyes were stuffed with lust, and also
the soft skin of his hard cock against my sex was having its intended effect.
I'd been feeling a stronger arousal now as I felt his cock slide between my sensitive lips.

I felt the of his cock push agonizingly at the entrance of my pussy, and I want to him to thrust into me hard.
Instead he pulled back and slid his hardness back approximately my clit.


I had been aching to have him inside, and I could tell that
his need to push that wonderful hard cock inside me was growing.

His moans grew to enhance mine, and I knew
the opinion of my wet pussy lips within the head of his cock was
getting excessive for both of us.

"Enable the finale begin," he explained, and hubby slid the end
of his cock inside me.

Both of us gasped when he held his cock there to get a moment.
I contracted my pussy to get him further inside, anf the husband threw his return in the sensation.
Inch by excruciating inch he pushed his cock inside me,
and each and every time I squeezed my pussy around him. His cock felt wonderful mainly because it filled me, but I want to all this inside me.
I rolled sideways and rested my leg against his shoulder, and hubby plunged his cock completely in.
دوشنبه 1398/04/3 08:05

Thanks. Great stuff!
cialis prezzo di mercato safe dosage for cialis brand cialis generic we recommend cialis info cialis tadalafil fast cialis online generic cialis 20mg uk does cialis cause gout buy cheap cialis in uk cost of cialis cvs
یکشنبه 1398/04/2 16:09

Incredible lots of useful tips.
cialis y deporte cialis professional from usa ou trouver cialis sur le net walgreens price for cialis tadalafil 10 mg cialis rezeptfrei sterreich cialis billig buying cialis overnight cialis name brand cheap 5 mg cialis pharmacie en ligne
یکشنبه 1398/04/2 01:35

You've made the point!
comprar cialis 10 espa241a we choice cialis pfizer india wow cialis 20 cialis online cialis usa cost cialis prezzo in linea basso low cost cialis 20mg acquistare cialis internet cialis pills price each brand cialis generic
شنبه 1398/04/1 08:33

Great data, Thank you.
cialis generico milano only best offers cialis use cialis coupon bulk cialis tadalafil tablets generic for cialis dosagem ideal cialis tesco price cialis cialis baratos compran uk free cialis
جمعه 1398/03/31 16:13

Nicely put, With thanks.
calis cialis 10mg prix pharmaci cialis patentablauf in deutschland prix cialis once a da are there generic cialis the best choice cialis woman cialis pills price each click here take cialis cialis kaufen bankberweisung cialis prezzo al pubblico
پنجشنبه 1398/03/30 05:02

Thanks. I value this!
cialis 20 mg how does cialis work viagra vs cialis vs levitra cialis 20mg preis cf we use it 50 mg cialis dose generic cialis in vietnam only now cialis 20 mg free cialis cialis cuantos mg hay cialis 20mg
چهارشنبه 1398/03/29 13:34

You actually stated it exceptionally well.
buy online cialis 5mg click now buy cialis brand cialis coupons cialis coupon 40 mg cialis what if i take cialis prices in england wow cialis 20 cialis australian price where cheapest cialis cialis authentique suisse
سه شنبه 1398/03/28 21:07

You mentioned it really well.
overnight cialis tadalafil cialis 5 mg para diabeticos ou trouver cialis sur le net cialis flussig brand cialis nl cialis super kamagra usa cialis online only best offers cialis use deutschland cialis online cialis price in bangalore
دوشنبه 1398/03/27 23:15

You said it nicely.!
we recommend cialis info cialis generique cialis generico cialis 5 mg buy cialis tablets for sale viagra or cialis free generic cialis female cialis no prescription buy brand cialis cheap cialis for sale south africa
دوشنبه 1398/03/27 08:02

Regards! I value it!
we like it safe cheap cialis deutschland cialis online cialis alternative cialis rezeptfrei sterreich purchasing cialis on the internet acquisto online cialis low dose cialis blood pressure discount cialis wow cialis 20 cialis dosage amounts
یکشنبه 1398/03/26 18:44

Thank you! Plenty of data.

cialis generisches kanada cialis price in bangalore we choice cialis uk cost of cialis cvs online cialis how much does a cialis cost online prescriptions cialis overnight cialis tadalafil achat cialis en suisse cialis taglich
جمعه 1398/03/24 09:49

This is nicely put! .
buy cialis uk no prescription cialis online napol brand cialis generic safe site to buy cialis online cialis mit grapefruitsaft only best offers cialis use cialis 5 mg scheda tecnica cialis daily dose generic cialis reviews cialis generika in deutschland kaufen
پنجشنبه 1398/03/23 06:07

Terrific material, Thanks.
cialis 5 mg schweiz cialis generic import cialis cialis 20 mg effectiveness canadian discount cialis chinese cialis 50 mg cialis generico cialis online nederland cialis coupon tadalafilo
یکشنبه 1398/03/19 04:05

Excellent facts. Many thanks.
cialis uk we choice cialis uk tadalafil tablets acheter cialis meilleur pri cialis et insomni free cialis cialis therapie cialis 5mg billiger generic cialis 20mg tablets cialis savings card
جمعه 1398/03/17 22:41

Cheers! Ample tips.

cialis rezeptfrei sterreich brand cialis generic cialis canada on line cialis alternative what is cialis cialis free trial buy cialis uk no prescription cialis manufacturer coupon generic cialis pill online cialis tadalafil
جمعه 1398/02/6 01:48
ロレックススーパーコピー代引き口コミおすすめ通販-ロレックス時計コピー
دوشنبه 1398/01/26 18:24
نحن متخصصون دایو فى مصر و افضل مراكز تبحث عنها عندما یواجهك عطل فى میكروویف دایو .حیث اننا نقدمالخدمةبالكامل فى
منزلك ولا یتم نقل المیكروویفنهائیا من مكانه هذا بجانباننالدینا طاقم عمل
من فنیینمدربین على التصلیح الفورى لجمیع مشاكل
افران دایو المیكرویفو تغییر
جمیع قطع الغیار العاطلةبأخرى ممتازةهذا بجانب تمیزهم بالمهارة العالیة و التى تتیح لهم الاصلاحفورا منزل
العمیل و الخبرة التى تمتد الى سنواتطویلة لا تقل عن
21 عاممتواصلة فى صیانة میكروویفدایو

اذا كنت فى احتیاج لعمل صیانة میكرویف دایو فى
المنزل و كل ما علیك هو الاتصال
بنا على رقم صیانة میكروویف دایو فى مصر
نحن فى خدمتك اینما كنت نحن نخدم جمیع المحافظات
لنسعى أن نكون الاول فى مجال عملنا و الاسرع فى التعامل معك
و نقدم لك الصیانة المتمیزة فى مختلف مودیلات میكرویف دایو
البلت ان

هدفنا المحدد هو تقدیم خدمة اصلاح عالیه الكفاءة تحت اشراف
فنیین مدربین على صیانة دایو الاجهزة الكهربائیة و اعطال افران المیكرویف
فى مكانك
http://daewoo.microwavespro.com/
جمعه 1398/01/23 14:11
اذا كنت فى احتیاج لعمل صیانة میكروویف سیمنس فى
المنزل و كل ما علیك هو الاتصال
بنا على رقم صیانة میكروویف سیمنس فى
مصر نحن فى خدمتك اینما كنت نحن
نخدم جمیع المحافظات لنسعى أن نكون الاحسن فى مجال عملنا و الاسرع فى التعامل
معك و نقدم لك الصیانة فى كل مودیلات
غسالات سیمنس
جمعه 1398/01/23 00:34
Quality posts is the key to attract the users to pay a quick visit the web site, that's what this web site is providing.
چهارشنبه 1398/01/21 20:06

Terrific info. Many thanks.
online pharmacies tech school cialis canadian pharmacy buy viagra online usa trusted pharmacy canada scam canada online pharmacies reviews online pharmacy canada canada online pharmacies for men canadian discount pharmacies in ocala fl north west pharmacy canada canadian drug
سه شنبه 1398/01/20 20:11
Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for? you made blogging look easy. The overall look of your website is excellent, as well as the content!
دوشنبه 1398/01/19 22:08
Thanks for finally talking about >برای ظهـور...
- نقد فیلم ارباب حلقه ها <Liked it!
جمعه 1398/01/16 16:16
スーパーコピー時計,ブランドコピー販売[日本人気店ブランド品のコピー商品を買いましたが、偽物と知っていて買った場合、罪になるって本当ですか。今までに何度も買いました..
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30